Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flag
Estonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Кошничка

Вашата кошничка е празна
Посетете продавница

Quantcast

За мене

Мојата страст е создавање и ширење "Музика за живот" - музиката која го прославува Бога и слави се што е во врска со животот:

Јас сум:

  • Текстописец, музичар и Трубадур.
  • Хендикеп адвокат и Евангелието на животот ученик

Крис пишува, евиденција и произведува песни и ги стави на овој веб-сајт за луѓето да ја преземете и се надевам дека ги споделат и да уживате.

Овој сајт е домаќин на Крис 'музичка уметничка галерија, блог и колумни во знак на поддршка на "Евангелието на животот" и на лицата со аутизам и постарите кои живеат во домовите за стари лица.

Категории

Архива

Нова веб-страница

Здраво на сите,

Ве молиме посетете мојот нов веб сајт ", Кристофер Ј "!!!

Таа се наоѓа во www.christopher-j.net . Овој сајт на крајот ќе се затвори и пренасочување автоматски да www.christopher-j.net .

Сите нови блог постови, нова музика и други нови содржини ќе почнат сега да се појавуваат на www.christopher-j.net .

И ... Ве молиме ме следат на следниве места!

Mylinks_profile_page

Кристофер Ј


Промовирање на вашиот Страна Премногу
Главна страница на новиот сајт изгледа вака:

www.christopher-j.net екранот

На Ukes и чела

Како што реков претходно, јас сум конечно добивање назад во компонирањето и снимање. Тоа е смешно како животот го фрла ви крива топки на моменти, кои што ми правеше за време, но сега јас сум чувство како стариот ритам се враќа повторно. Овој пат, како што јас запали Логика Про повторно, мојата инспирација ме одведе на патот на еден нов жанр и се најдов себеси прави малку на класична работа, ако може да го наречеме. Мислам дека ова се вклучите всушност потекнува од латинскиот Миса и тоа е литургиски канон земени од Agnus Dei (Јагнето Божјо), со Дона Nobis Pacem значи "Дајте ни мир".

peacebuilding_2

Оваа идеја никнувала во мојот ум како контра одговор на сите не-мир дека светот се чини дека е исполнет со овие денови. Значи, тоа е едноставен, пространа мелодија на светот, која толку често зафатен, расеан и полн со несогласување, дисхармонија, борби и војни.

Значи, тука е виолончело дел дека имам досега на виолончело дел (кој го игра мене на мојот Фендер Marauder низ моите Роланд GR-55 синтисајзер).

Дилан Ажурирање

Нашите куче Дилан кој беше брутално нападне минатата сабота од голем куче одгледувачницата додека бевме на одмор продолжува да се подобри и да се лекува. Благодарение на секој кој има понудено молитва за нашиот кучешки пријател. Благодарение особено на прекрасните вработените во Сиетл ветеринарна специјалисти кои работеле толку тешко на Дилан. Дилан е неофицијална терапија куче по тоа што тој е блиска до, и добро за нашата ќерка, која има аутизам и Дилан беше терапевтски за мене кога бев опоравува од мојот краниотомија и се потребни за рамнотежа терапија да научите како да се балансираат и одиме повторно. Тој одеше со мене секој ден. Ние се надеваме дека може да се врати дома за околу две недели.

Од Пури да Ukes

Сум бил собирање делови за подолго време сега и укулеле проектот пури кутија "е само за во собата да започне. Подолу е мојот делови листата што јас создаде по читањето на некои книги на DIY пури кутија проекти и преглед на начинот на кој премногу статии на кул сајт, www.cigarboxnation.com. Како и да е, Stay tuned како што јас ја објавите некои слики од мојот напредок за ова во наредните денови / недели.

На "ХХ" во листата се за оние предмети кои веќе го имаат добиено. Само неколку нешта остави да се добие!


ХХ пури кутија
ХХ врат и fretboard, концерт должина
ХХ Tuning мислења
ХХ Протезите, soundboard, бор или Спрус, 1/4 x 1/2 "x 4"
ХХ Протезите, кутија, бор или Спрус, 1/4 x 1/4 "x 8"
ХХ мост Плоча, јавор, 1/8 x 2 x 6 "
ХХ Тенка дрво - балса за пикап сендвич
ХХ мост, концерт
ХХ Нут и седло, коска
ХХ Piezo пикап, жица и приклучок
ХХ кварт (вежба за машини за приклучок). Користете Канада 2 $ парче.
Месинг када мозоци цедилка за резонатор
ХХ Вуд лепак
Дупка видов, хх инчи
ХХ Стеги (добиете убаво оние од Sears). Количина:
ХХ Стрингови
ХХ Големи гумени ленти-Канцеларијата депото
ХХ Titebond лепак
Тунг масло (Тие не ја имаат оваа на Аце Хардвер)
ХХ ликовна ронки шкурка
ХХ челична волна
Јасно сатенска спреј лак

2 3 4 5 ... Last » Страна 1 од 88 1 2 3 4 5 ... Последна »