Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flag
Estonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Корпа

Вашата кошничка е празна
Посетата на продавница

Quantcast

За Мене

Мојата страст е создавање и ширење "Музика за живот" - Музика кои го прославува Бога и слави се што е во врска со животот:

Јас сум:

  • Текстописец, музичар и Трубадур.
  • Хендикеп адвокат и Евангелието на животот ученик

Крис пишува, евиденција и произведува песни и ги стави на овој веб-сајт за луѓето да ја преземете и се надевам дека ги споделат и да уживате.

Овој сајт е домаќин на Chris музичка уметничка галерија, блог и колумни во знак на поддршка на "Евангелието на животот" и на лицата со аутизам и постарите кои живеат во домовите за стари лица.

Категории

Архива

Како да се Email Побарајте да се Веризон безжичен телефон

Благодарение на eHow за обезбедување на оваа информација.

Инструкции

  1. Пријавете се кон вашата e-mail сметка. Можете да ги користите сите е-мејл сметка да го направите тоа.
  2. Внесете го телефонскиот број што примачот на пораката. Не се стави во било празно место или цртички, броеви треба да работат заедно, како што 1234567890. Мора да се стави на целиот телефонски број, или го внесувачот на Е нема да работи.
  3. Се стави крај на е-маил адреса со "@ vzwpix.com." Ова ќе го испрати е-мејл како рингтон беа порака со слика. E-mail адреса со горенаведените телефонски број, тогаш, ќе прочита "1234567890@vzwpix.com."
  4. Ја разгледате вашиот компјутер за рингтон дека сакате да го испратиме на Verizon Wireless број. Откако ќе најде на песната, го закачите во пораката.
  5. Испрати е-маил до телефонот. Тоа не треба да трае повеќе од пет до 10 минути за телефонот да ја прими пораката. Ако телефонот не ја прими пораката во тоа време, повторно испраќање на е-мејл.
  6. Отворете ја пораката на телефонот и изберете "Опции".
  7. Движете надолу додека не го видите "Зачувај како рингтонови." Изберете таа опција, и рингтон ќе бидат зачувани во вашиот телефон.