Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flag
Estonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Корпа

Вашата кошничка е празна
Посетата на продавница

Quantcast

За Мене

Мојата страст е создавање и ширење "Музика за живот" - Музика кои го прославува Бога и слави се што е во врска со животот:

Јас сум:

  • Текстописец, музичар и Трубадур.
  • Хендикеп адвокат и Евангелието на животот ученик

Крис пишува, евиденција и произведува песни и ги стави на овој веб-сајт за луѓето да ја преземете и се надевам дека ги споделат и да уживате.

Овој сајт е домаќин на Chris музичка уметничка галерија, блог и колумни во знак на поддршка на "Евангелието на животот" и на лицата со аутизам и постарите кои живеат во домовите за стари лица.

Категории

Архива

Песна Детали - Секогаш постоиВашиот избор:

Стиховите

Инфо

Гитара Батерии

Визуелна

Прати фан Содржина


Стиховите

Па, сите деца имаат херои; тоа е точно за мене

Супермен, Бетмен, Војник, морнар, Airman, морска

Но, бидејќи јас сум пораснал, јас сигурно го виделе

Ох мајка, ти си најдоброто нешто

Вие секогаш биле таму

Вие никогаш не се колеба

Вие секогаш се грижеше

Вие секогаш биле таму

Ти ми даде живот, ти ме восхитува.

Но понекогаш мајка - дури и ти, се заколна во мене

Ти ме пече пити, ќе ги избриша моите очи

Ние пееја и се смеевме, ние разговаравме, ние плачеше.

Вие секогаш биле таму

Вие никогаш не се колеба

Вие секогаш се грижеше

Вие секогаш биле таму

Ти си небесен роза со модрите очи

Ви донесе сончеви денови и облак - помалку небо

Вие секогаш биле таму

Вие никогаш не се колеба

Вие секогаш се грижеше

Вие секогаш биле таму

Вие секогаш биле таму


Гитара БатерииВизуелна


Прати фан Содржина

Email мене, со информации сакате вклучени, по примерите што е прикажано подолу. Сите поднесоци се проверуваат пред да се појави на страницата.

е-пошта: ch@chrishartzog.net

Вие Tube

Внесете уникатен видео идентификатор, тоа обично се појавува по "V = 'во URL-то

На пример hZEEDa9Mej8

http://www.youtube.com/v/

Google Video

Внесете уникатен видео идентификатор, тоа обично се појавува по "docid = 'во URL-то

На пример 8060206257543341917

http://video.google.com/googleplayer.swf?

Целосна линк

Внесете целосната URL, за да бидат поврзани со.

На пример http://www.chrishartzog.net/MyVideo.avi