Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flag
Estonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Корпа

Вашата кошничка е празна
Посетата на продавница

Quantcast

За Мене

Мојата страст е создавање и ширење "Музика за живот" - Музика кои го прославува Бога и слави се што е во врска со животот:

Јас сум:

  • Текстописец, музичар и Трубадур.
  • Хендикеп адвокат и Евангелието на животот ученик

Крис пишува, евиденција и произведува песни и ги стави на овој веб-сајт за луѓето да ја преземете и се надевам дека ги споделат и да уживате.

Овој сајт е домаќин на Chris музичка уметничка галерија, блог и колумни во знак на поддршка на "Евангелието на животот" и на лицата со аутизам и постарите кои живеат во домовите за стари лица.

Категории

Архива

Песна Детали - Дали навистина веруваме?Вашиот избор:

Стиховите Инфо Гитара Батерии Визуелна Прати фан Содржина

Стиховите

Дали навистина веруваме?

Дали ќе се изгуби на Амазон?
Во земјата на инстант?
Не можам да ви се види шумата од дрвјата?
Тоа е време да се избере: Што ќе биде?

Зар не слушнале? Не може да се види?
Не губи таа патека, тоа води назад кон мене.
Зар не слушнале? Одев по патот.
Па не врати назад. Тоа ве води дома.

Мојот збор е вистина. Дали навистина верувате?
Мојата љубов за тебе. Да, навистина верувам!
Одев по патот. Може да ви навистина верувате?
Умрев за вас. Дали навистина верувате?

Зар не слушнале? Не може да се види?
Не губи таа патека. Тоа води назад кон мене.

Дали ќе се качат дека џунглата скала?
Погледне татко - Што е важно?
Ѕвони од ѕвони - ќе се достигне врвот.
Тоа не е премногу доцна - не е време да престане.

Зар не слушнале? Не може да се види?
Не губи таа патека, тоа води назад кон мене.
Зар не слушнале? Одев по патот.
Па не врати назад. Тоа ве води дома.

Мојот збор е вистина. Дали навистина верувате?
Мојата љубов за тебе. Да, навистина верувам!
Одев по патот. Може да ви навистина верувате?
Умрев за вас. Дали навистина верувате?

Одев по патот. Може да ви навистина верувате?
Умрев за вас. Дали навистина верувате?

© 2008 Крис Hartzog


Гитара БатерииВизуелнаПрати фан Содржина

Email мене, со информации сакате вклучени, по примерите што е прикажано подолу. Сите поднесоци се проверуваат пред да се појави на страницата.

Кликни тука за да Email Мене


Вие Tube

Внесете уникатен видео идентификатор, тоа обично се појавува по "V = 'во URL-то

На пример hZEEDa9Mej8

http://www.youtube.com/v/

Google Video

Внесете уникатен видео идентификатор, тоа обично се појавува по "docid = 'во URL-то

На пример 8060206257543341917

http://video.google.com/googleplayer.swf?

Целосна линк

Внесете целосната URL, за да бидат поврзани со.

На пример http://www.chrishartzog.net/MyVideo.avi