Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flag
Estonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Кошничка

Вашата кошничка е празна
Посетете продавница

Quantcast

За мене

Мојата страст е создавање и ширење "Музика за живот" - музиката која го прославува Бога и слави се што е во врска со животот:

Јас сум:

  • Текстописец, музичар и Трубадур.
  • Хендикеп адвокат и Евангелието на животот ученик

Крис пишува, евиденција и произведува песни и ги стави на овој веб-сајт за луѓето да ја преземете и се надевам дека ги споделат и да уживате.

Овој сајт е домаќин на Chris музичка уметничка галерија, блог и колумни во знак на поддршка на "Евангелието на животот" и на лицата со аутизам и постарите кои живеат во домовите за стари лица.

Категории

Архива

Песна Детали - Мишел, кога ќе чујам Вашето имеВаши избори:

Коментари за оваа песна Информации Гитара Батерии Визуелна Поднесе фан Содржина

Коментари за оваа песна

Дете на ангели
Бесплатно, како морето
Дар од Бога
Ми се дадени

Мојата ќерка на благодатта
Каде ќе одите?
Ќе ме однесе места
Не знаев

Мишел, кога ќе чујам Вашето име
Виножита сите тие ќе прогласат
Мојата љубов за вас
Мишел, кога ќе чујам Вашето име

Мишел, кога ќе чујам Вашето име
Мишел, кога ќе чујам Вашето име
Мишел, кога ќе чујам Вашето име
Мишел, кога ќе чујам Вашето име


Гитара БатерииВизуелна


Поднесе фан Содржина

Email мене, со информации што би сакале вклучени, по примерот прикажан подолу. Сите поднесоци се проверуваат пред да се појави на страницата.

Кликни тука за да Email Мене


Вие Tube

Внесете го уникатен идентификатор видео, овој обично се јавува по "V = 'во URL-то

На пример hZEEDa9Mej8

http://www.youtube.com/v/

Google Video

Внесете го уникатен идентификатор видео, овој обично се јавува по "docid = 'во URL-то

На пример 8060206257543341917

http://video.google.com/googleplayer.swf?

Комплетна линк

Внесете го целосниот URL, за да бидат поврзани со.

На пример http://www.chrishartzog.net/MyVideo.avi