Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flag
German flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flag
Greek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flag
Estonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Кошничка

Вашата кошничка е празна
Посетете продавница

Quantcast

За мене

Мојата страст е создавање и ширење "Музика за живот" - музиката која го прославува Бога и слави се што е во врска со животот:

Јас сум:

  • Текстописец, музичар и Трубадур.
  • Хендикеп адвокат и Евангелието на животот ученик

Крис пишува, евиденција и произведува песни и ги стави на овој веб-сајт за луѓето да ја преземете и се надевам дека ги споделат и да уживате.

Овој сајт е домаќин на Крис 'музичка уметничка галерија, блог и колумни во знак на поддршка на "Евангелието на животот" и на лицата со аутизам и постарите кои живеат во домовите за стари лица.

Категории

Архива

Песна Детали - Vaccai Одговара Пат хоп (Земете 2)
Ваши избори:

Коментари за оваа песна Информации Гитара Батерии Визуелен Поднесе фан Содржина

Коментари за оваа песна

Лирика (италијански)

Lascia Ил Lido, е Ил кобила infido
на solcar torna Ил nochiero,
е ПУР Са че menzognero
altre volte l'inganò,
altre volte l'inganò,
altre volte l'inganò,
altre volte l'inganò.

Коментари за оваа песна (англиски)

Далеку од дома и брегот и безбедност
Мора пилотот управува неговиот брод
Сепак, тој знае предавнички води
Го измамени често пред,
Го измамени често пред,
Го измамени често пред,
Го измамени често порано.Гитара БатерииВизуелен

YouTube Преглед на слика


Поднесе фан Содржина

Email мене со информации што би сакале вклучени, по примерите е прикажано подолу. Сите поднесоци се проверуваат пред да се појави на страницата.

Кликни тука за да Email мене


Вие Tube

Внесете го уникатни видео идентификатор, ова обично се јавува по "V = 'во URL-то

На пр hZEEDa9Mej8

http://www.youtube.com/v/

Google Video

Внесете го уникатни видео идентификатор, ова обично се јавува по "docid = 'во URL-то

На пр 8060206257543341917

http://video.google.com/googleplayer.swf?

Целосна линк

Внесете го целосниот URL, за да бидат поврзани со.

На пр http://www.chrishartzog.net/MyVideo.avi