Qerre

Shporta juaj është bosh
Vizitoni dyqan

Mënyrat për të lidhur

Kliko Këtu për Lost in Arms juaj e dashurisë (Album My 1 në CD Foshnja)
Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flag
Arabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flag
Polish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flag
Serbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag  

Twitter Ngjarjet

Regjistrohu për Lista CJ Mailing!

Ne kurrë nuk do të japë adresën tuaj për të tjerët, dhe ne do të sigurohemi që ju e dini në lidhje me të rejat e fundit, koncertet e ardhshme dhe sende të tjera të ftohtë.

Shkruani adresën tuaj e-mail për tu abonuar në këtë blog dhe të marrë njoftime e posteve të reja me email.

Kategoritë

Mendime mbi suksesin

Në udhëtimin tim të ri të zbuluar dhe të mësuarit e bas ndershme, ose varg bas, ose bas të dyfishtë, ose violinë bas, apo çfarëdo që dëshironi të telefononi atë, unë erdhi nëpër një zotëri me emrin John Clayton. John është [Read More ...]

Puget Sound

Ata thonë se një foto vlen një mijë fjalë. Këtu është një paraqitje e shkurtër e pse unë jam në dashuri me Puget Sound.

FLAC dhe gjithçka që Jazz

Kam shtuar disa informacione të reja në faqen time dyqan muzikë shpjeguar formatin audio lossless që këngët e mia janë në dispozicion në të quajtur FLAC.

Nëse jeni të interesuar në FLAC, por nuk kanë një çelës ende nëse ajo është luftëtar diçka [Read More ...]

Si do të hapë një CD Rasti në tre hapa të lehtë

A keni marrë të frustruar duke u përpjekur për të hapur një CD të re? A ju deri në fund plasaritje rastin xhevahir apo duke lënë pjesë të etiketën ngjitëse në rastin? Këtu është se si për të hapur atë shpejt dhe me lehtësi.

Handel-së "Mesia"

Ne e kaloi pasditen e sotme duke shijuar tingujt e mrekullueshme e George Fredric Handel "Mesia" mbushje ajrin e Linda M. Byrnes Kryerja Arts Center në Arlington, Washington. Kor dhe orkestër u udhëhequr nga Lyle Forde dhe përbëhet [Read More ...]

6 String Root Jazz Chords

Duke vazhduar më nga postimi i fundit, këtu janë tre chords Major 7 dhe Major 6 tipit me shënimin rrënjë në vargun 6, ose varg të ulët E në kitarë. Major 7 chords nuk kanë një të veçantë "xhazi" shëndoshë, [Read More ...]

Mësoni Disa chords Xhazit

Unë kam filluar duke u përpjekur për të mësuar disa jazz. Pra, këtu janë jazz disa chords kitarë që unë kam qenë duke punuar në këtë javë. Sigurisht, akord i parë i madh nuk është vetëm një "jazz" akord, por është përdorur gjerësisht, por [Read More ...]

Thanksgiving Shpallja e presidentit Abraham Lincoln-it (1863)

Unë besoj fjalët e Lincoln-it flasin për veten e tyre. Keni një lumtur Falenderimeve gjithë.

________________________________

NGA KRYETARI I SHTETEVE TË BASHKUARA TË AMERIKËS.

Një Proklamatë.

Vitin që po tërheq drejt [Read More ...]

Lamtumirë Erin

Këtu është një udhë unë regjistroi një kohë të shkurtër prapa në kitarë (në rregull, në kitarë elektrike me bateri shumë dhe disa tinguj disa të tjera për masë të mirë) e një mendje irlandez shëndoshë që kam gjetur në një grumbull tim [Read More ...]

Samsung Marrja Pjesë për Apple

Pra, tani atje do të jetë patate të skuqura Samsung AP në pajisjet iOS? Korea Times raporton se Apple përzgjodhi Samsung mbi TSMC. Sa ironike pas luftërave botërore infringement patentë që kanë shkuar në mes Apple dhe Samsung.

Samsung [Read More ...]